Home

next

back

 

המדריך לחיים משותפים...המשך

 

 

                                                                                                 
 

  הכללים

כאן יובאו הכללים, התנ"ך לשרידה בדירה המשותפת. כישלון לעמוד בהם, כמו בסרט "גרמלינס", יגרום לתוצאות חמורות – מאמי קטן ופרוותי יהפוך למפלצת זועמת וחסרת מעצורים:

·       לעולם, אבל לעולם, אין למנוע ממיץ להגיע למאמי. כל התנהגויותיו התוקפניות בעבר היו בסביבה בה היה קיים מיץ. אין לדעת מה יהיה בלעדיו.

·       יש להבהיר למאמי מן היום הראשון מהו מקומו המדויק של כל דבר ודבר. אין "ברור ששמים את זה שם", "לא, החולצה לא גרה על הרצפה". מה שלא יוגדר, פשוט לא יהיה. דוגמה לעבודה נכונה:

 

פריט

מיקום

חולצה, מכנסיים, תחתון נקי

ארון

חולצה, מכנסיים, תחתון מלוכלך

כביסה

כלים

מדיח

שלטים של טלוויזיה

שולחן

עיתונים

שולחן

 

·       בגדיו של מאמי הם תופעה פיסיקלית ייחודית – הם נמשכים באופן כמעט בלתי נמנע לרצפה, ובערמה. על מנת למנוע זאת, ועל מנת שניתן יהיה לראות את הרצפה כלל, יש לומר במפורש ובקול תקיף: "מאמי, לא על הרצפה!". אם הקול לא יהיה סמכותי דיו, יפרש זאת מיד מאמי וישליך את הבגד לרצפה בכל זאת.

·       מאמי אינו שותה מים. אין למנוע ממנו מיץ בשום אופן.

·       כלי האוכל, למרות היותם כלים רגילים לכל דבר, יוצרים תהליך כימי מסקרן בבואם במגע עם מזונו של מאמי – נוצרת בהם דחייה לכל סוג של חומר ניקוי. לכן הם נמנעים ממגע עם הכיור וסביבתו. יש לציין שמחסור מוחלט בכלים לא ירתיע את מאמי עד כדי שטיפתם והוא בהחלט מיומן בתחום "שתייה מהבקבוק, אכילה מהקופסא". על כן יש להכריחו לשטוף את כליו מיד בטרם תחל הריאקציה הכימית הנ"ל.

·       אופניו השונים של מאמי, ויש שני זוגות כאלה, שונים מאוד באופיים מאדונם. בעוד הוא נהנה ממגע הלכלוך על גופו, נוטות הן להימנע מכך בכל מחיר ומעדיפות להעביר את הלכלוך לחלל הבית כולו. על כן יש להקפיד שמוקדשת להם פינה משלהם בה יוכלו להיפטר כראוי מאבק הדרך. כמו כן יש לתדרך מראש את שאר דיירי הבניין על כך שהפסים השחורים שיופיעו בחדר המדרגות שלהם אינם נובעים מפלישת חייזרים.

·       מאמי הוא יצור טכנולוגי מתקדם. עם זאת, מיתוסים אודות ההמצאה "פח" עוד לא גונבו לאוזניו. אם רצונך הוא שיחליף את איזור הפסולת מ"רצפה" ל"פח", אנא אמרי לו זאת באופן מפורש.

·       מאמי אינו שותה מים. אין למנוע ממנו מיץ בשום אופן.

·       המושג "מחסור" אינו מוכר למאמי כלל. הוא אינו מכיר ולא מבין מדוע נגמרים מצרכים ומדוע יש להשיג עוד מהם כאשר הם אוזלים. לכן, אין לצפות ממאמי לקנות חלב כאשר זה נגמר. הוא לעולם לא ישים לב לכך שאין ופשוט לא יבין מדוע מישהו אינו דואג לכך שיהיה עוד. אם, בשל סיבה בלתי מובנת, רצונך הוא שמאמי ישיג עוד ממצרך כלשהו, עליך לומר מפורשות שרצונך בכך, ולציין את הכמות המדויקת של המוצר אותו את דורשת. לדוגמא: "מאמי, נגמר החלב. לך למטה לחנות ותביא שני ליטר".

·       מיץ. פשוט תדאגי שיהיה מיץ.

·       למכשיר החשמלי הקרוי "טלוויזיה" יש השפעה מהפנטת לחלוטין על מאמי. אין להשאירו דולק אם ברצונך לגרום למאמי לעשות משהו, משום שכל פעולה תתחלק על פי החוקיות הבאה: טלוויזיה, גרב ימין, טלוויזיה, גרב שמאל, טלוויזיה, נעל ימין, טלוויזיה, נעל שמאל, טלוויזיה, לקום, "איפה הארנק/פלאפון?", לשבת, טלוויזיה. אם היעד שבגללו ננטשת הטלוויזיה הוא יעד בלתי נעים, כמו ללכת לקנות חלב, יש להוסיף לפחות 75% לזמני העיכוב הרגילים.

·       לשאר היצורים מהעדר של מאמי (ה-18) השפעה שלילית ביותר עליו ועל כן יש לצפות להחמרה משמעותית בהתנהגותו אם הם מגיעים לביקור.

·       אין לצפות ממאמי להבין את השפעתם המזיקה של ה-18 על התנהגותו, משום שהשפעתם מושרשת עמוק בתוך מרקם אישיותו.

·       אופניו של מאמי, למרות מראם הקשיח, רגישים מאוד לעולם החיצון ולפגעים שונים. אין להניחם בשום אופן על מצע קשה, כגון, קיר, אלא רק על מצע רך, כגון, ספה.

·       בשום פנים ואופן אין להניח על הרצפה שום בד סופג לכלוך, כגון, שטיח. זאת על מנת למנוע ספיגה של חומרי מזון, כמו מיץ, על המשטח.

·       אם יש רצון כלשהו שמאמי יעזור בעבודות הבית השונות, יש להתאים עבודות אלו כך שיותאמו ליצר ההרס והנזק הטבוע במאמי:

מטלה

התאמה

הורדת זבל

שקיות זבל קשיחות

שטיפת כלים

כלי פלסטיק

הזזת רהיטים

רהיטים בלתי שבירים

שטיפת רצפה

הזזת כל תכולת הבית מן הרצפה

 

·       אין לצפות שעבודות אלו תבוצענה באופן אוטומטי ללא הפצרה מפורשת.

·       מיץ, חייבים מיץ.

·       כלל ברזל שיועיל לכל דבר בעתיד. יש להתייחס למאמי כאל תינוק בן שנתיים. הוא רוצה לשחק/לשבור/להרוס הכל!!!